Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Még olcsóbb lett a reklámos Kindle

Komoly árcsökkentésbe kezdett az Amazon, ám sajnos a csak Amerikában elérhető, képernyővédő helyett reklámokat megjelenítő Kindle árát nyeste meg. Aki vállalja, hogy mobilnetes e-könyv-olvasóján könyves reklámokat néz borítóképek helyett, most 140 dollárért szerezheti be az eszközt. Ez pont egy dollárral több, mint a mobilnet nélküli sima Kindle ára.

Az eddigi visszajelzések alapján az Amazon nagyon ügyesen választja meg a hivatalosan Kindle with Special Offers (KSO) készüléken megjelenő reklámokat. Leárazott címeket, ajándékutalványokat, videojátékokat hirdet, csupa olyasmit, amit a könyvet szerető, szórakozni vágyó felhasználók amúgy is megvennének. 

A mostani KSO akciónak egyetlen szépséghibája van: az eszközt csak amerikai címre lehet megvenni. Akik tehát Magyarországi házhozszállítással szeretnének Kindle-t, azoknak továbbra is 189 dollárjukba (plusz húsz dollár postaköltség) fog kerülni az olvasó. Az épp Amerikában nyaralók, kinti ismerőssel rendelkezők viszont így is jól járhatnak a leárazással.

Kell még egy tablet

Várhatóan az Amazon jelenlegi helyzetén csak egy kicsit fog javítani az arcátlanul leárazott reklámos Kindle. A piacvezető olvasót több versenytársa szorongatja: az iPad-et drágállók többnyira a Barnes&Nobl könyvkiadó Nook Color nevű olvasó-tabletje mellett döntenek, a Google pedig most szállt be a versenybe az iRiver Story HD nevű wifis, 3 millió ingyen könyvet kínáló kütyüvel. Hónapok óta pletykálják, hogy a tabletes szoftverrel egyébként rendelkező Amazon ki fogja adni a saját táblagépét, amelyen a könyvesbolt mellett szoftver- és zenebolt is lesz, a bejelentés idejére azonban még tippek sincsennek.

0 Tovább

Mire jó, ha oldalszámokat is kijelez a Kindle?

Valódi lapszámokat is ki tud majd jelezni a Kindle, ha telepítik a legújabb szoftverfrissítést a kütyüre. Az Amazon a felhasználók kérését teljesítette a digitális olvasóhoz nem igazán illő funkció megvalósításával. Sajnos a mostani frissítés csak félmegoldás.

A szöveget szabadon újatördelő, felnagyító, lekicsinyítő e-könyv-olvasókkal eltűnt a lapszámozás. A készülék nem tudhatta pontosan, hanyadik oldalon jár a könyvben, mert nem voltak oldalak. Az egy oldalon megjeleníthető szöveg mennyisége attól függ, hogy milyen betűtípust választott a felhasználó, és milyen betűméretet állított be. A nyomtatott világból megmaradt mértékegység helyett az Amazon szöveghelyekre (location) osztotta fel a könyvet. Egy hely 20-24 szóból áll, azaz jóval kisebb - és emiatt pontosabb - mutató, mint az oldalszám.

Az 523-as szöveghelynél járunk, mond ez valamit? (fotó: the approximate photographer)

A harmadik generációs Kindle szoftverfrissítésével a cég visszatért a járt útra. A location rendszer mellett a könyvek tartalmazni fogják a papír kiadás oldalszámait is. Az olvasók nyugodtan újságolhatják egymásnak, hogy a 125. oldalon járok az új Atwood könyvben, az akadémiai felhasználók pedig úgy hivatkozhatnak a Kindle-n olvasott szakkönyvekre, ahogy egy papír kötetnél tennék.

A lapszámok digitalizálása és metaadatként való kezelése sajnos csak félmegoldás. A csak digitális formában létező könyvek, tanulmányok esetében nincs olyan kiadás, ami alapján oldalszámokat kaphat az e-könyv. A hivatkozási probléma ugyanúgy fennáll, mint korábban, csak későbbre halasztották a megoldását.

A helyzetet rontja, hogy a szöveghelyes módszer sem tökéletes. Az eltérő típusú olvasót használó, más e-kiadást böngésző felhasználók nem tudják egyszerűen megkeresni a hivatkozott szövegrészt. Az pedig túlzó elvárás, hogy a jellemzően másolásvédelemmel kiadott irodalmakat mobi és epub formátuban is vásárolja meg a digitális szöveggel dolgozó kutató vagy diák.

Megoldás egyelőre nincs, a lapszám miatt panaszkodók viszont megkapták, amire vágytak: azt a gyorsabb lovat, amit Fordtól kértek volna a vásárlói, ha kikéri a véleményüket.

0 Tovább

Könyvet adnak a megunt Kindle-ért

Könyvre cseréli be a megunt Kindle-ket egy amerikai könyvesbolt. A portlandi üzlet olyan értékben ad könyvet a kütyüért cserébe, amennyibe az eredetileg került.

139 dollár értékben vihetnek haza új papírkönyveket, akik hajlandóak lemondani wifis e-könyv-olvasójukról. Akik pedig a drágább, mobilnetes Kindle-t vették, azok 189 dollárt költhetnek el a Microcosm Publishing boltjában. A különböző zinekkel és aktivista irodalommal foglalkozó kiadó nem kíméli bejelentésében a Kindle-t, "lélektelen hamisított irodalmi technológiának" bélyegzik az Amazon olvasóját. A kiadónál kapható zinek és könyvek nagy része a kettő és hat dollár közé esik - írja a szöveg - így aki megválik az e-olvasójától, talicskával viheti haza az olvasnivalót.

Az ajánlat különösen azoknak lehet érdekes, akik mindig vágytak a városi gerillákról, a hatalommal való szembeállásról, anarchizmuselméletről és vega konyháról szóló művekre. Akik friss szépirodalmat, olcsó krimiket vagy sci-fit olvasnának, azok jobban járnak, ha megtartják a Kindle-t.

0 Tovább

Nem lesz Kindle a karácsonyfa alá

Bajban vannak azok, akik Amazon Kindle-t akartak venni karácsonyra, de eddig vártak a kütyü megvásárlásával. Az európia címekre rendelhető villanykönyvolvasó az egyik napról a másikra hiánycikk lett. Az esettel foglalkozó cikkek szerint a mobilnetes verzió egy pár órával tovább bírta, de végül azokat is elkapkodták.

A rendszer jelenleg azt írja, hogy a most megrendelt készülékeket 2011 január végén vagy február első pár napjában tudják szállítani. A gond azért komoly, mert harmincezer forint körüli áron csak a Kindle kapható meg, a gyengébb minőségű konkurens termékek is többe kerülnek.

0 Tovább

Letöltendő

blogavatar

Ha találsz egy jó appot, játékot vagy szoftvert, oszd meg velünk is a techbazis@origo.hu címen!

Utolsó kommentek