Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Még olcsóbb lett a reklámos Kindle

Komoly árcsökkentésbe kezdett az Amazon, ám sajnos a csak Amerikában elérhető, képernyővédő helyett reklámokat megjelenítő Kindle árát nyeste meg. Aki vállalja, hogy mobilnetes e-könyv-olvasóján könyves reklámokat néz borítóképek helyett, most 140 dollárért szerezheti be az eszközt. Ez pont egy dollárral több, mint a mobilnet nélküli sima Kindle ára.

Az eddigi visszajelzések alapján az Amazon nagyon ügyesen választja meg a hivatalosan Kindle with Special Offers (KSO) készüléken megjelenő reklámokat. Leárazott címeket, ajándékutalványokat, videojátékokat hirdet, csupa olyasmit, amit a könyvet szerető, szórakozni vágyó felhasználók amúgy is megvennének. 

A mostani KSO akciónak egyetlen szépséghibája van: az eszközt csak amerikai címre lehet megvenni. Akik tehát Magyarországi házhozszállítással szeretnének Kindle-t, azoknak továbbra is 189 dollárjukba (plusz húsz dollár postaköltség) fog kerülni az olvasó. Az épp Amerikában nyaralók, kinti ismerőssel rendelkezők viszont így is jól járhatnak a leárazással.

Kell még egy tablet

Várhatóan az Amazon jelenlegi helyzetén csak egy kicsit fog javítani az arcátlanul leárazott reklámos Kindle. A piacvezető olvasót több versenytársa szorongatja: az iPad-et drágállók többnyira a Barnes&Nobl könyvkiadó Nook Color nevű olvasó-tabletje mellett döntenek, a Google pedig most szállt be a versenybe az iRiver Story HD nevű wifis, 3 millió ingyen könyvet kínáló kütyüvel. Hónapok óta pletykálják, hogy a tabletes szoftverrel egyébként rendelkező Amazon ki fogja adni a saját táblagépét, amelyen a könyvesbolt mellett szoftver- és zenebolt is lesz, a bejelentés idejére azonban még tippek sincsennek.

0 Tovább

Tapiképernyőt kap a Kobo e-olvasó

Száz dollár alá fog csökkenni a Kobo e-könyv-olvasó ára, ráaásul érkezik a gombok helyett érintőkijelzővel irányítható verzió is - írja az Ars Technica. A piac haradik legjobb olvasója annak ellenére fejlődik, hogy a támogatójául szegődött papírkönyvekkel foglalkozó Borders könyvesbolt csődbe ment a háttérben.

A gombok nélküli olvasó 129 dollárba fog kerülni, a régi típus árát pedig 99 dollárra fogják leszállítani. A Kobo eddig is remek választás volt azoknak, akik egy könyvet akartak csak olvasni egyszerre: az olvasóhoz tartozott egy remek e-bolt, megnyitotta a más forrásból származó epub fájlokat, és még a PDF-el is boldogult. A kütyü egyetlen szépséghibája, hogy Magyarországra nem szállítják, aki azonban Amerikában vagy Nagy Britanniában jár, ne hagyja ki.

0 Tovább

Könyvet adnak a megunt Kindle-ért

Könyvre cseréli be a megunt Kindle-ket egy amerikai könyvesbolt. A portlandi üzlet olyan értékben ad könyvet a kütyüért cserébe, amennyibe az eredetileg került.

139 dollár értékben vihetnek haza új papírkönyveket, akik hajlandóak lemondani wifis e-könyv-olvasójukról. Akik pedig a drágább, mobilnetes Kindle-t vették, azok 189 dollárt költhetnek el a Microcosm Publishing boltjában. A különböző zinekkel és aktivista irodalommal foglalkozó kiadó nem kíméli bejelentésében a Kindle-t, "lélektelen hamisított irodalmi technológiának" bélyegzik az Amazon olvasóját. A kiadónál kapható zinek és könyvek nagy része a kettő és hat dollár közé esik - írja a szöveg - így aki megválik az e-olvasójától, talicskával viheti haza az olvasnivalót.

Az ajánlat különösen azoknak lehet érdekes, akik mindig vágytak a városi gerillákról, a hatalommal való szembeállásról, anarchizmuselméletről és vega konyháról szóló művekre. Akik friss szépirodalmat, olcsó krimiket vagy sci-fit olvasnának, azok jobban járnak, ha megtartják a Kindle-t.

0 Tovább

Sorozatgyártásra kész a színes villanykönyv

 

Sorozatgyártásra kész a világ első színes e-papírt tartalmazó e-könyv-olvasója. A kínai Hanvon Wisereader E920 típusa 9,7 hüvelykes kijelzővel rendelkezik - pont akkorával, mint az iPad - ami 1200*1600 pixeles felbontásra képes. A kütyü rendelkezik még gyerekbetegségekkel: a színei kimosottak, a megjelenített képek inkább újságpapírra emlékeztetnek, mint a képeskönyvek finom papírjára. Ami még rosszabb hír, hogy érintőképernyője sem a legjobb minőségű. A készülék ára 500 dollár körül lesz, amikor nyár közepe táján Kínán kívül is árusítani kezdik.

0 Tovább

Zsebkönyvtár több ezer kötettel

Hazudnék, ha azt állítanám, hogy a világ legkényelmesebb dolga okostelefonon olvasni. A papírköny oldalaira több szöveg fér, az e-könyv-olvasó pedig jobban pihenteti a szemet, mint a háttérvilágított kijelző. Vannak viszont olyan helyzetek, amikor az embernél nincs táska, az épp olvasott ponyva a másik kabátjában maradt, és várni kell. Ilyenkor tökéletes megoldás a telefonon olvasás.

Androidra az Aldiko nevű olvasót ajánljuk, ami nem csak az SD-kártyára felmásolt könyveket tudja megnyitni, hanem számtalan ingyenes forrásból (például a Manybooks.net-ről) képes letölteni olvasnivalót. A magyar regényeket kereső androidos felhasználóknak a Tinyappworks Könyvkatalógusa lehet segítségükre. A szoftver sajnos olvasót nem tartalmaz, de villámgyorsan képes keresni az Elektronikus Könyvtár anyagaiban, majd a kívánt könyvet megnyitni a böngészőben.

IPhone-ra a legpatinásabb olvasó, a Stanza a legjobb választás. Az Amazon által felvásárolt cég szoftvere szinkronizál a PC-vel, képes új könyveket letölteni, talán csak kávét nem főz.

Platform: Android, iOS

Ár: ingyenes (néha még a könyv is)

0 Tovább

Letöltendő

blogavatar

Ha találsz egy jó appot, játékot vagy szoftvert, oszd meg velünk is a techbazis@origo.hu címen!

Utolsó kommentek