Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ingyen nézhet tévét az okosmobilon

Öt csatornát nézhetnek ingyenesen az Androidot vagy iOS-t futtató mobileszközök tulajdonosai. Az Antenna Hungária által kiadott MinDig TV alkalmazásban van egy teljes műsorújság is, igazi különlegessége azonban az, hogy wifin lehet vele HD-minőségben tévézni.

Az ingyenes csatornák közül az M1, M2, Duna TV, Duna World fogható HD minőségben, az Euronews hírcsatorna csak hagyományos felbontásban működik. Nagy felbontásban csak az újabb műsorok érhetőek el - például a szombati Eurovízió döntője - a vasárnap koradélutáni gyerekfilmek felbontása azonban inkább a videókazetták minőségére emlékeztet. A tévécsatornák mellett az alkamazás segítségével hallgatható a Magyar Rádió három csatornája is. A jövőbeli programokat be is lehet jelölni, az app pedig emlékeztetőt küld róluk.

Csak wifiről szabad használni a MinDig TV appot

A MinDig TV appnak két szépséghibája van. Az egyik, hogy a tévén ingyenesen nézhető TV2 és RTL Klub csatornáknak csak a műsorát tartalmazza az alkalmazás, az élő adást nem lehet nézni. A másik pedig, hogy a tévéműsor nézetet csak álló képernyőn lehet megnézni, az élő adás pedig csak fekvő nézetben jelenik meg.  Ez a kézben tartott mobiltelefonoknál logikus is, táblagépen azonban furcsa élményt eredményez. Az alkalmazásról feltöltött hivatalos fotók szerint a fekvő nézetnek is működnie kellene, egy későbbi verzióban várhatóan javítják.

Régi filmeknél hagy maga után kívánnivalót a minőség

Az ingyenes tévézést lehetővé tevő app nem kíméli a felhasználó adatcsomagját. Egy óra tévézés akár egy gigabájtnyi letöltéssel is járhat a Google Play szoftverboltba írt kommentek szerint. Mobilnetes kapcsolaton nem érdemes a MinDig TV-t használni, az otthoni wifin azonban tökéletesen működik az app.

Ár: ingyenes

Platform: Android,  iOS, és Windows Phone

6 Tovább

Nézd ingyen a Hulut Magyarországról!

Firefox és Chrome alá egyaránt elérhető az az ingyenes bővítmény, amely a világ legjobb videós szájtjai, többek közt a Hulu és a BBC iPlayer elérését teszi lehetővé az Egyesült Államokon és az Egyesült Királyságon kívül élők számára.

A Hola Unblocker nevű bővítmény proxyszervereken keresztül irányítja a felhasználók forgalmát, így képes például a magyar felhasználókat amerikai vagy brit netezőként színlelni a látogatókat IP-címeik alapján megszűrő szájtok felé. Alapesetben sem a friss, amerikai tévéműsorokat és filmeket tartalmazó Hulu.com, sem pedig a brit közszolgálati média híresen jó műsorait tartalmazó BBC iPlayer nem érhető el Magyarországról.

A fenti szolgáltatások mellett a Holával még a Pandora internetrádiót, a CBS és Fox amerikai tévécsatornák videós oldalait is el lehet érni. A szájt ugyan az amerikai Netflix tékához is elérést biztosít, de arra csak amerikai bankkártyával lehetséges regisztrálni, így a legtöbb magyar számára nem nyújt segítséget.

A Hola szolgáltatás a fájlcserélő szájtokhoz hasonló peer to peer technológiát tartalmaz, ami azzal jár, hogy használata során a megtekintett műsor darabjait más felhasználókkal is megosztja. Ebből adódóan tud ingyenesen működni a szolgáltatás, hiszen az üzemeltetőknek nem kell saját szerverekre költeniük, maga a közösség biztosít kapacitást. Próbánk során a Hola egyébként nagyon jól működött, az amerikai és brit szervekről egyaránt gyorsan betöltődtek a műsorok, nem szaggatott a lejátszás. Használata viszont azzal járhat, hogy ha a Hola aktív, akkor mások felé is generálhat adatforgalmat, bár ez a kiegészítő ideiglenes letiltásával megakadályozható.

0 Tovább

"Atari 2600. Könyörtelen."

A Geekturisztban ajánlott retrókonzol és kvarcjáték kiállításra kilátogatott István Kovács, a berlini magyar tévé riportere is. A tévés újságíró tisztázta, hogy meddig az Amiga, hogy könyörületesek-e a játékosokkal a több mint harminc éves játékok, és hogyan lehet vigyázni a régi rádiók gombjaira.

0 Tovább

Nézzen tévét ingyen a PC-jén!

 

Amerikában egyre többen már interneten néznek tévét, kedvenc sorozataik zömét ugyanis már a weben is megnézhetik. Magyarország még nem tart itt, de azért panaszra sincs ok: a hazai tévécsatornák oldalain temérdek ingyenes tartalom érhető el. Egyedül a műsorok tálalásának színvonala hagy még kívánnivalót: ez fényévekre tart a BBC etalonnak tartott iPlayerétől, vagy az amerikai Hulutól. Ha nem a legfrissebb néhány műsorra vagyunk kíváncsiak, bizony keserves munka előkeresni az archív tartalmakat.
MTV Videotár http://videotar.mtv.hu/
Az MTV Videotárában hetekre, hónapokra elegendő néznivalót lehet találni, de a hatalmas mennyiségű mozgóképes tartalomban bizony nehéz eligazodni. A baloldali oszlopban a legfrissebb videók legjobbjai sorakoznak (javarészt az aktuális Híradó részletei), a lejátszóablaktól jobbra pedig az elérhető sorozatok, filmek és egyéb műsorok listája kapott helyet.
Ha gyereket szeretnék elszórakoztatni, érdemes rögtön az MTV Mesetárra kattintani, ahol hetekre elegendő rajzfilmet találhatunk Kukori és Kotkoda összes epizódjától kezdve a Zsebtévéig. A másik érdekes menüpont az MTV Mozi, itt többek közt a Szomszédok és a Família Kft. összes epizódját, a Tűzvonalban első sorozatait, de olyan régebbi alkotásokat is megnézhetünk, mint A Tenkes kapitánya, az Angyalbőrben, a Linda vagy a Másfélmillió lépés Magyarországon. Az MTV Színpad menüpont Színház, Opera pontja alatt színházi és kocertközvetítéseket lehet megtekinteni visszamenőleg.
A weben megjelenítő műsorokat egyáltalán nem szakítja meg reklám, felbontásuk azonban elég kicsi: nem érdemes ezért közvetlenül a monitor előtt gubbasztva nézni a Videotár műsorait, célszerű áthuppanni a távolabbi fotelbe, így nem lehet  majd szembetűnően érzékelni a minőségbeli kompromisszumokat.  Az MTV Videotár a Microsoft Silverlight bővítményével használható, ha ez nem áll rendelkezésre, a Windows Media Player bővítményével is lejátszhatóak a felvételek. Az MTV Videotár egy kiaknázatlan bánya, tele kincsekkel, de a honlapra már ráférne egy vérfrissítés, ha pedig okostelefonról és táblagépekről is elérhetővé tennék, biztosan rengeteget néznénk a rajta lévő műsorokat.
Duna TV Videotár
http://www.dunatv.hu/musor/videotar#videok
Bizonyára jóval kevesebben ismerik a Duna TV webes filmtárát a Magyar Televíziónál, pedig ebben is lehet érdekességekre bukkanni - noha az elavult felület nem segíti elő a műsorok közötti kényelmes kutakodást. A Videotár menüpont alatt elérhető szolgáltatás katalógusát az oldal alja tájékán lévő “Műsorok” menüponton keresztül lehet elérni, ez azonban nem lekattintható gomb, elég az egérkurzort fölé vinni, hogy listázza az elérhető tartalmakat. A Windows Media formátumban sugárzott műsorok közül a Tűzvonalban újabb epizódjait, illetve a Múlt-idő ‘89 és ‘90 adásait lehet kiemelni, de ígény szerint akár a Kívánságkosár összes részét is meg lehet nézni az oldalon.
TV2.hu
http://tv2.hu/tenyek/video/autos-uldozes-lovoldozessel
Komolyan veszik az internetes jelenlétet a Tv2-nél, a kereskedelmi csatorna honlapján többek közt egyes műsorok tévéadásból kimaradt jeleneteit is meg lehet nézni.  Ezen az oldalon lényegesebb kevesebb mozgóképes található mint az MTV Videotáron, de felülete áttekinthetőbb, sokkal egyszerűbben meg lehet találni a műsorok régi adásait - a legtöbb esetben riportonként szétválogatva.
A Tv2 oldala Flasht használ, a teljes műsorok megtekintéséhez viszont regisztrálni is kell az oldalon, bár a belépéshez iWiW és Facebook-fiókot is lehet használni. A Tények, a Magellán, a Napló, a Megasztár, az Ezek megőrültek és más ismert műsorok teljes archívuma elérhető a szájton elég jó minőségben.
RTL Most
http://www.rtlklub.hu/most/filmtar
Felépítését és designját tekintve is nagyon hasonlít a TV2-éra az RTL Klub honlapja, amelyen tavaly júliusig vetített epizódjáig visszanézhető minden Barátok közt. Ez az oldal az MTV Videotárjához hasonlóan Silverlight plugin birtokában nézhető, annak hiányában egyáltalán nincs mód a műsorok megtekintésére. A minőség a rivális csatornához hasonlóan elég jó, aki itt nézi vissza kedvenc műsorát, semmivel nem jár rosszabbul, mintha a tévében tenné ugyanezt, ráadásul még zavaró reklámokat sem kell végigülni. Személyes ajánlatunk a remek XXI. század című, egyébként éjfél előtt sugárzott műsor, amelyet az RTL Moston bárki bármikor megnézhet, az X-Faktorral, a Cobra-11-gyek vagy az Esti Showdererl egyetemben. Ahhoz, hogy a teljes műsorokat megtekinthessük, itt is ingyenes regisztrációra van szükség. Extra tartalomként további több mint negyven filmet lehet megnézni az RTL filmtárjában: http://www.rtlklub.hu/most/filmtar
AXN Player
http://www.axn.hu/full-episodes
HD-felbontásban élvezhető teljes epizódokkal csábítja weboldalára a nézőket az AXN filmes tévécsatorna, amelyek az  AXP Player menüpontban érhetőek el. A csatorna egy-egy epizódot a tévés sugárzást követően hét napig tart elérhetően weboldalán, ezt a korlátozást a sugárzási jogok miatt alkalmazzák. Az összes hazai csatorna közül az AXN-en a legjobb a kép- és hangminőség, de a lassabb netkapcsolattal rendelkezők normál felbontásra is átválthatnak. Sajnos e sorok írásakor csak a True Blood - Inni és élni hagyni sorozat egyetlen részét lehet megtekinteni, a többi műsorból csupán néhány perces részletek érhetőek el, a filmeket tartalmazó szekció pedig épp karbantartás miatt nem üzemelt.
ANIMAX
http://www.animaxtv.hu/
Az elsősorban anime sorozatokat sugárzó csatorna oldala néha még az igazi rajongóknak is újdonság. A Flasht használó Animax Playerben jelenleg nyolc sorozat teljes első évadját nézhetjük végig, ami igen tekintélyes mennyiséget jelent. Szerepel a kínálatban a Fullmetal Alchemist 63 epizódja, a Nodame Cantabile, valamint olyan élőszereplős sorozatok is, mint a Qube vagy Hullámok habjain. Az online megtekinthető tartalmak egy része csak rövid ideig, mindössze 7 napig érhető el a tévés sugárzás után, de szerencsére ez a korlátozás nem érint minden tartalmatt. A videók megtekintéséhez nincs szükség regisztrációra.

Amerikában egyre többen már interneten néznek tévét, kedvenc sorozataik zömét ugyanis már a weben is megnézhetik. Magyarország még nem tart itt, de azért panaszra sincs ok: a hazai tévécsatornák oldalain temérdek ingyenes tartalom érhető el. Egyedül a műsorok tálalásának színvonala hagy még kívánnivalót: ez fényévekre tart a BBC etalonnak tartott iPlayerétől, vagy az amerikai Hulutól. Ha nem a legfrissebb néhány műsorra vagyunk kíváncsiak, bizony keserves munka előkeresni az archív tartalmakat.


MTV Videotár

 

Az MTV Videotárában hetekre, hónapokra elegendő néznivalót lehet találni, de a hatalmas mennyiségű mozgóképes tartalomban bizony nehéz eligazodni. A baloldali oszlopban a legfrissebb videók legjobbjai sorakoznak (javarészt az aktuális Híradó részletei), a lejátszóablaktól jobbra pedig az elérhető sorozatok, filmek és egyéb műsorok listája kapott helyet.

Ha gyereket szeretnék elszórakoztatni, érdemes rögtön az MTV Mesetárra kattintani, ahol hetekre elegendő rajzfilmet találhatunk Kukori és Kotkoda összes epizódjától kezdve a Zsebtévéig. A másik érdekes menüpont az MTV Mozi, itt többek közt a Szomszédok és a Família Kft. összes epizódját, a Tűzvonalban első sorozatait, de olyan régebbi alkotásokat is megnézhetünk, mint A Tenkes kapitánya, az Angyalbőrben, a Linda vagy a Másfélmillió lépés Magyarországon. Az MTV Színpad menüpont Színház, Opera pontja alatt színházi és kocertközvetítéseket lehet megtekinteni visszamenőleg.

A weben megjelenítő műsorokat egyáltalán nem szakítja meg reklám, felbontásuk azonban elég kicsi: nem érdemes ezért közvetlenül a monitor előtt gubbasztva nézni a Videotár műsorait, célszerű áthuppanni a távolabbi fotelbe, így nem lehet  majd szembetűnően érzékelni a minőségbeli kompromisszumokat.  Az MTV Videotár a Microsoft Silverlight bővítményével használható, ha ez nem áll rendelkezésre, a Windows Media Player bővítményével is lejátszhatóak a felvételek. Az MTV Videotár egy kiaknázatlan bánya, tele kincsekkel, de a honlapra már ráférne egy vérfrissítés, ha pedig okostelefonról és táblagépekről is elérhetővé tennék, biztosan rengeteget néznénk a rajta lévő műsorokat.


Duna TV Videotár

 

Bizonyára jóval kevesebben ismerik a Duna TV webes filmtárát a Magyar Televíziónál, pedig ebben is lehet érdekességekre bukkanni - noha az elavult felület nem segíti elő a műsorok közötti kényelmes kutakodást. A Videotár menüpont alatt elérhető szolgáltatás katalógusát az oldal alja tájékán lévő "Műsorok" menüponton keresztül lehet elérni, ez azonban nem lekattintható gomb, elég az egérkurzort fölé vinni, hogy listázza az elérhető tartalmakat.

A Windows Media formátumban sugárzott műsorok közül a Tűzvonalban újabb epizódjait, illetve a Múlt-idő ‘89 és ‘90 adásait lehet kiemelni, de ígény szerint akár a Kívánságkosár összes részét is meg lehet nézni az oldalon.


TV2.hu


Komolyan veszik az internetes jelenlétet a Tv2-nél, a kereskedelmi csatorna honlapján többek közt egyes műsorok tévéadásból kimaradt jeleneteit is meg lehet nézni.  Ezen az oldalon lényegesebb kevesebb mozgóképes található mint az MTV Videotáron, de felülete áttekinthetőbb, sokkal egyszerűbben meg lehet találni a műsorok régi adásait - a legtöbb esetben riportonként szétválogatva.
A Tv2 oldala Flasht használ, a teljes műsorok megtekintéséhez viszont regisztrálni is kell az oldalon, bár a belépéshez iWiW és Facebook-fiókot is lehet használni. A Tények, a Magellán, a Napló, a Megasztár, az Ezek megőrültek és más ismert műsorok teljes archívuma elérhető a szájton elég jó minőségben.


RTL Most

 


Felépítését és designját tekintve is nagyon hasonlít a TV2-éra az RTL Klub honlapja, amelyen tavaly júliusig vetített epizódjáig visszanézhető minden Barátok közt. Ez az oldal az MTV Videotárjához hasonlóan Silverlight plugin birtokában nézhető, annak hiányában egyáltalán nincs mód a műsorok megtekintésére. A minőség a rivális csatornához hasonlóan elég jó, aki itt nézi vissza kedvenc műsorát, semmivel nem jár rosszabbul, mintha a tévében tenné ugyanezt, ráadásul még zavaró reklámokat sem kell végigülni.

Személyes ajánlatunk a remek XXI. század című, egyébként éjfél előtt sugárzott műsor, amelyet az RTL Moston bárki bármikor megnézhet, az X-Faktorral, a Cobra-11-gyek vagy az Esti Showdererl egyetemben. Ahhoz, hogy a teljes műsorokat megtekinthessük, itt is ingyenes regisztrációra van szükség. Extra tartalomként további több mint negyven filmet lehet megnézni az RTL filmtárjában.


AXN Player


HD-felbontásban élvezhető teljes epizódokkal csábítja weboldalára a nézőket az AXN filmes tévécsatorna, amelyek az AXN Player menüpontban érhetőek el. A csatorna egy-egy epizódot a tévés sugárzást követően hét napig tart elérhetően weboldalán, ezt a korlátozást a sugárzási jogok miatt alkalmazzák. Az összes hazai csatorna közül az AXN-en a legjobb a kép- és hangminőség, de a lassabb netkapcsolattal rendelkezők normál felbontásra is átválthatnak. Sajnos e sorok írásakor csak a True Blood - Inni és élni hagyni sorozat egyetlen részét lehet megtekinteni, a többi műsorból csupán néhány perces részletek érhetőek el, a filmeket tartalmazó szekció pedig épp karbantartás miatt nem üzemelt.

ANIMAX


Az elsősorban anime sorozatokat sugárzó csatorna oldala néha még az igazi rajongóknak is újdonság. A Flasht használó Animax Playerben jelenleg nyolc sorozat teljes első évadját nézhetjük végig, ami igen tekintélyes mennyiséget jelent. Szerepel a kínálatban a Fullmetal Alchemist 63 epizódja, a Nodame Cantabile, valamint olyan élőszereplős sorozatok is, mint a Qube vagy Hullámok habjain. Az online megtekinthető tartalmak egy része csak rövid ideig, mindössze 7 napig érhető el a tévés sugárzás után, de szerencsére ez a korlátozás nem érint minden tartalmatt. A videók megtekintéséhez nincs szükség regisztrációra.

0 Tovább

Ős-3D-t használ az új táblagép

Az LG G-Slate nevű táblaszámítógépén  akár térhatású videókat is lehet majd nézni, sőt, akár felvenni is. Sajnos azonban a táblagép a meglehetősen elavult piros-kék lencsével ellátott szemüveges megoldást támogatja.

A 9 colos érintőképernyővel szerelt LG G-Slate belsejében már kétmagos Nvidia Tegra 2 lapka működik majd, az egy gigahertzen működő processzor grafikus megjelenítőjével kiegészülve akár full-HD-s videók lejátszására is képes.

Emellett az eszköz akár 3D-s videó lejátszására, illetve felvételére is képes, mivel hátlapjába egy speciális, dupla optikával rendelkező digitális kamerát építettek be. Ugyanakkor az AP hírügynökség beszámolója szerint az eszköz meglehetősen elavult technológiát támogat, mivel piros-kék lencsével ellátott szemüveg jár majd hozzá.

Az Android legfrissebb, 3.0-s, Honeycomb kódnevű változatát használó ketyere 32 gigabájtos tárhellyel rendelkezik, várható ára és pontos megjelenési ideje még nem ismert.Az LG G-Slate nevű táblaszámítógépén  akár térhatású videókat is lehet majd nézni, sőt, akár felvenni is. Sajnos azonban a táblagép a meglehetősen elavult piros-kék lencsével ellátott szemüveges megoldást támogatja.
A 9 colos érintőképernyővel szerelt LG G-Slate belsejében már kétmagos Nvidia Tegra 2 lapka működik majd, az egy gigahertzen működő processzor grafikus megjelenítőjével kiegészülve akár full-HD-s videók lejátszására is képes.
Emellett az eszköz akár 3D-s videó lejátszására, illetve felvételére is képes, mivel hátlapjába egy speciális, dupla optikával rendelkező digitális kamerát építettek be. Ugyanakkor az AP hírügynökség beszámolója szerint az eszköz meglehetősen elavult technológiát támogat, mivel piros-kék lencsével ellátott szemüveg jár majd hozzá. Az Android legfrissebb, 3.0-s, Honeycomb kódnevű változatát használó ketyere 32 gigabájtos tárhellyel rendelkezik, várható ára és pontos megjelenési ideje még nem ismert.

0 Tovább

Playstation tévé retrókonzollal

Évek kellettek ahhoz, hogy ne a Sony 2000-ben kiadott Playstation 2 legyen az év legnépszerűbb konzolja. A csupán régies grafikára képes, HD-felbontást nem tudó játékgép még évekig megverte az újabb, drágább készülékeket.

A Sony most egy újabb trükköt talált ki, hogy piacon tartsa a tízéves készüléket. Az egyik 22 colos Bravia tévének a talpába építették be a játékgépet. A hotelszobába, gyerekszobába, játékgyűjteménybe való kütyün az elmúlt tíz évben megjelent összes PS2 játék fut. A tévé csupán 720p-s felbontásra képes, komponens, VGA és HDMI bemenetekkel rendelkezik, tehát rá lehet kötni az összes retró és újabb konzolt a Playstation mellett.

A játékkonzolos tévét 200 fontos áron, azaz körülbelül 66 ezer forintért lehet megvenni.

0 Tovább

Törpe Jobs az asztalra

Részletesen kidolgozott figurában állíthatjunk az asztalunkra az Apple ikonikus vezérigazgatóját, Steve Jobsot. A M.I.C. Gadget által árusított apró szobor pontosan azt viseli, amit Jobs is szokott a különböző rendezvényeken: feltűrt ujjú fekete garbót, kék farmert, és New Balance edzőcipőt. A kezében pedig természetesen iPhone 4 található, amit úgy fog, hogy biztos elmenjen a térerő.

A képen nem látható, de a mini Jobshoz jár néhány képregényes szövegbuborék is, amibe az Apple-vezér tipikus mondatait lehet beírni. Aki nem éri be azzal, hogy "Amazing!" vagy azzal, hogy "And One More Thing...!", az a WikiQuote Jobsnak szentelt oldaláról válogathat jobbnál jobb mondásokat.

A figurát 80 dollárért és postázási díjért lehetett beszerezni a boltból, ám a kihirdetése után elkapkodták az összes példányt. Az már egészen biztos, hogy a nagy fehér almára állított Jobsból nem készül újabb adag karácsonyra, ám az ünnepek után érdemes isméte benézni a M.I.C boltjába.

0 Tovább

Kütyü az üvöltő reklámok ellen

Drága még - hetvenezer forintba kerül - az a kütyü, ami a filmekhez képest túl hangos reklámok hangerejét visszaviszi az elfogadható tartományba. A Gefen Auto Volume Stabilizerében a Dolby laborból szökött chip dolgozik. A készülék analóg, koax és optikai be- és kimenetekkel rendelkezik, így bármilyen rendszerbe be lehet kötni. Bekapcsolás után pedig nyugodtan ellehet aludni a tévé előtt, nem kelt fel a reklámblokk.

0 Tovább

Letöltendő

blogavatar

Ha találsz egy jó appot, játékot vagy szoftvert, oszd meg velünk is a techbazis@origo.hu címen!

Utolsó kommentek