Ez egy gyöngyszem.
Windows 1.0-tól 7-ig tíz perc alatt
A Microsoft mindig elmondhatta magáról, hogy a kompatibilitás élharcosa. Hosszú sztorik keringtek az interneten arról, hogyan helyeztek el spéci hackeket a Windows frissítésekben, hogy egy-egy népszerű régi szoftver továbbra is működőképes maradjon. A miatt még az XP második javítócsomgja is késett egy keveset.
A legendás kompatibilitást most ki is próbálta a The Rasteri nevű netező. Egy virtuális gépbe feltelepítette a DOS 5.0-t és rá a Windows 1.0-t, majd elkezdte frissíteni a rendszert. A tízperces videó alatt eljutunk a Win 7 egy olyan verziójáig, amin még DosShell és Reversi is van, mert egyik telepítő sem törölte ezeket az ősi programokat. Mi a nosztalgiamenet, ha nem ez?
(via DownloadSquad)
Infografika: így csökkent az adattárolás költsége
A Rackspace nevű hostingcég remek infografikájában az adattárolásának költségét tekinti át az elmúlt tíz évet vizsgálva.
2000-ben még bőven lehetett 8-16 MEGAbájtos pendrive-ot kapni, ami már így is praktikusabb megoldás volt az 1,44-es floppynál, ami folyton elveszítette a felmásolt adatokat, főként ha villamoson vagy metrón utaztak vele. Egy évvel később jelent meg az első iPod, ami akkori szemmel hatalmas, 5 gigabájtos merevlemezzel volt felszerelve. Ekkortájt már sok embernek van CD-írója is, egy lemezre 700 megabájt adat fér. Egy gigabájt adat tárolásának költsége 19,70 dollár, azaz mai árfolyamon 4ezer forint.
2006-ban megjelennek az első 1 terabájtos merevlemezek, az átlagostárolási költség gigabájtonként 0,75 dollárra (150 forintra) csökken
2010: az első 3 terabájtos merevlemez a boltokban, az utolsó üzemekben is leállnak az 1,44-es floppy gyártásával, a Blu-ray-lemezek elérik a 100 gigabájtos kapacitást. Egy gigabájt tárolási költsége 0,06 dollárra, vagyis 12 forintra csökken a felhőalapú számítástechnika elterjedésével.
USB-mindentudó szoftver Windowshoz
Innen lehet letölteni az USBDeview-t Windows XP-től felfelé, 32 és 64 bites változatban is
Az orosz Nirsoft ingyenes segédprogramja minden USB-vel kapcsolatos információt megjelenít, amire csak hibaelhárításkor szükség lehet. Az USBDeview-val minden korábban a PC-re dugott hardver listáját meg lehet tekinteni, beleértve a valaha is használt pendrive-okat, mobiltelefonokat, külső merevlemezeket, tunerkártyákat vagy nyomtatókat.
Emellett azt is megnézhetjük, ezek mikor csatlakoztak velük legelőször és legutoljára a számítógéphez, amire például céges környezetben lehet hasznos. Ha tudjuk, hogy egy eszközt a későbbiekben már nem fogunk használni, ezzel a szoftverrel eltávolíthatjuk illesztőprogramját a rendszerből.
A Ghacksen talált program azt is megmutatja, hogy egy-egy csatlakoztatott eszköz mennyi energiát használ működéséhez, így ha olyan problémánk van, hogy egy elosztott USB porton bizonyos számú eszköz már nem akar egyszerre működni, megvizsgálhatjuk vele, melyik mennyit fogyaszt, és hogyan érdemes átcsoportosítani ezeket, vagy mindenképp meg kell-e vásárolnunk egy konnektorba dugható USB-elosztót. A segéd a hamisított pendrive-ok leleplezésében is segíthet, és sebességteszteket is tud végezni pendrive-on, külső merevlemezen.
Playboy-összes fémbe kötve
Gyűjteményes, digitális kiadásban jelent meg a Playboy összes száma. Az 1953 óta megjelenő magazin minden képét minden sztoriját - amelyek között Margareth Atwood novellákat, Nabokov és A.C. Clarke írásokat is lehet találni - tartalmazó USB-s merevlemez ára 299,95 dollárért lehet megvenni.
Bár a lemez ára meglehetősen borsos egy 250 gigabájtos lemezért, a gyűjtők valószínűleg harapni fognak az ajánlatra. Annál is inkább, mert a lap korai számait már csak több ezer dolláros áron lehet levadászni aukciókon.
Utolsó kommentek