Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ma van a backupolás világnapja

Március 31-én tartják a backup, vagyis a biztonsági mentés világnapját, amely saját honlappal is rendelkezik, amely persze leginkább cégek promóciós felületeként szolgál.


Ugyanakkor a backupolás manapság már annyira olcsó, és pofonegyszerű, és jelentős időt spórolhat vele az ember: ha valami elromlana az operációs rendszerben, egyszerűen vissza kell állni egy korábbi verzióra, amikor még minden rendben volt.

A Windows 7 a netbookokra szánt Starter Edition változatán kívül már eleve tartalmaz beépített biztonsági mentő funkciót, amelyet a Biztonsági mentés és visszaállítás néven lehet elérni. Itt érdemes a Lemezkép készítése pontot kiválasztani, ez ugyanis egy pillanatfelvételt készít a teljes rendszerről, nem csupán a fontosabb fájlokat és beállításokat menti le, mint anno az XP rendszervisszaállító funkciója.

Érdemes az adatfájlokat és a rendszerfájlokat külön partíción (meghajtón), elkülönítve tárolni, így egy átlagos Windows-rendszer lemezképe legfeljebb 20 gigabájt helyet igényel. Ez pedig manapság, amikor egy ezer gigabájtos merevlemez húszezer forintba kerül, nem túl nagy ár a kényelemért. A családi fotóknak a Flickren, a Picasán vagy más hasonló online tárhelyen a helyük, hiába írjuk ki ezeket írható DVD-re, azok a lemezek néhány év alatt tönkremennek.

A frissen visszaállított rendszerre mindig fel kell telepíteni a programok legújabb verzióit, hogy megelőzzük a különböző kártevők feltelepülését, ebben a Secunia PSI nevű ingyenes program nagy segítséget nyújt.

0 Tovább

Lehallgatásbiztos chatelés, ingyen

Manapság chaten a legbizalmasabb dolgokat is kibeszéljük, de a legtöbb rendszer nem nyújt kellő védelmet a párbeszédeknek. Például egy nyilvános wifihálózatra kapcsolódva viszonylag egyszerűen le lehet hallgatni az adatforgalmat, és meg lehet lesni, ki mit üzent a másiknak. Ekkor jöhet jól a TorChat, amely egy titkosított virtuális alagútban továbbítja az üzeneteket a felek között.

A kissé fapados szoftvert telepíteni sem kell, csupán kicsomagolását követően el kell indítani a bin mappában lévő torchat.exe fájllal. Automatikusan csatlakozik a Tor nevű hálózatra, amely lehetővé teszi az anonim böngészést felhasználói számára, ami a hagyományos chatprogramoknál egy kicsivel lassabban történik meg, ezért nem kell csodálkoznia senkinek, ha nem startol a csevegőprogram azonnal.

Ezt követően a felhasználó egy egyedi azonosítót kap, ami 16 karaktertből áll, ezt tudja megosztani ismerőseivel, ha csevegni szeretne velük. (Velük ugyancsak az azonosító megosztásával lehet kapcsolatba lépni, ha a főmenüben az Add Contact menüpontot kiválasztjuk. A nem túl értelmes azonosítókat a menüben már becenévre is át lehet írni, ha már a kontaktlistán is szerepel az illető. A program fájlok átvitelét is lehetővé teszi ugyancsak anonim módon.

 

Innen lehet letölteni a TorChatet

0 Tovább

Így kell bekapcsolni a Facebook védelmi funkcióját

Január végén már jeleztük, hogy a Facebook új biztonsági funkciót vezet be, és titkosított (https) kapcsolaton is lehetővé teszi az oldal használatát. Ez azért jó, mert lehetetlenné teszi, hogy bárkinek a facebookos kommunikációját lehallgassák, jelszavát megszerezzék például az egyszerűen kezelhető Firesheep nevű Firefox-kiegészítővel. Ezt ugyanis a nyílt, például nyilvános wifihálózatok esetében különösebb hozzáértés nélkül meg lehetett oldani.


A https alkalmazásával a Facebookra történő belépés, és a szájton való kommunikáció titkosítva folyik, így nem lehet lehallgatni. A közösségi szájt január végén jelentette be a biztonsági újítást, de azt csak fokozatosan vezetik be a felhasználóknál - jelen sorok írójánál kedden lett aktív a szolgáltatás. Megmutatjuk, hogyan kell bekapcsolni a Facebook védelmét!

 

1. Kattintsunk a Profilom menü Fiókbeállítások pontjára!

 

2. Klikk a Fiókvédelem menüpont mellett a "módosítás" linkre!

 

3. Itt pedig kipipálni a Biztonságos böngészés (https) felirat melletti checkboxot.

1 Tovább

Végre biztonságos lesz a Facebook

Bár a hétvégén Nicolas Sarkozy, kedden pedig Mark Zuckberberg Facebook-alapító oldalát is feltörték, végre jó hírek is érkeztek a közösségi oldaltól. A Ghacks értesülései szerint a Facebookot hamarosan titkosított üzemmódban is lehet majd használni.

A https protokollon keresztül a felhasználók védve lesznek a jelszavak, felhasználói nevek vagy chates üzenetváltások lehallgatásától, amelynek eddig például nyilvános wifihálózatokon voltak kitéve. A titkosítást a Profilom/Fiókbeállítások/Fiókvédelem menüpont alatt külön aktiválni kell, ezt követően a közösségi oldal csak titkosított kapcsolaton kommunikál majd a felhasználó számítógépével. Ezt a funkciót a szokásos módon nem egyszerre, hanem fokozatosan vezetik be a felhasználóknál, így megjelenése hetekkel később várható. A Ghacks beszámolója szerint a titkosítás aktiválása nyomán lassulhat az oldal elérése, de mivel a Facebookot érintő egyik legkomolyabb biztonsági fejlesztés az utóbbi években, még így is jó kompromisszumnak tűnik a használata.

3 Tovább

Egy újabb kártevőmentesítő

Az IOBit fórumán tudja felkutatni a Malware Fighter béta verziójának letöltési linkjét

A töredezettségmentesítő és hasonló segédprogramjairól ismert IOBit cég ezúttal komplett védelmi szoftverrel rukkolt elő. Az egyelőre nem végleges, hanem csak béta verzióban elérhető programot a cég fórumában publikált linkről lehet letölteni. A Malware Fighter számítási felhőn alapuló víruskereső komponenst is tartalmaz.

0 Tovább

Letölthető a Microsoft új ingyenes víruskeresője

Innen töltheti le a Security Essentials 2.0-s, magyar nyelvű változatát

 

Komoly sikernek örvend a Microsoft ingyenes víruskeresője, ami nem véletlen, hiszen a cég saját védelmi alkalmazása egyáltalán nem rossz, fő előnye pedig, hogy szép csendben dolgozik, nem bombázza a felhasználót különböző promóciós ajánlatokkal.

 

Az új verzió a korábbinál okos heurisztikus kártevődetektáló motorral rendelkezik: ez az a fajta vírusfelismerési módszer, ami nem mintán, hanem a kód működésének elemzésén alapul.
Ezen kívül a 2.0-s verzió gyorsabb működést, hatékonyabb kártevőeltávolítást, és hálózatról érkező támadások elleni védelmet is kínál már. A Szoftverbázison Windows XP-hez, illetve a Windows Vista/7 32 és 64 bites változatához elérhető verzió is letölthető. A programot csak legális Windowsra lehet telepíteni, kisvállalatoknak szánt, legfeljebb 10 PC-re telepíthető változatát a Microosft honlapján lehet fellelni.

Az új verzió a korábbinál okos heurisztikus kártevődetektáló motorral rendelkezik: ez az a fajta vírusfelismerési módszer, ami nem mintán, hanem a kód működésének elemzésén alapul.

Ezen kívül a 2.0-s verzió gyorsabb működést, hatékonyabb kártevőeltávolítást, és hálózatról érkező támadások elleni védelmet is kínál már. A Szoftverbázison Windows XP-vel, illetve a Windows Vista/7 32 és 64 bites változatával kompatibilis verzió is letölthető. A programot csak legális Windowsra lehet telepíteni, kisvállalatoknak szánt, legfeljebb 10 PC-re telepíthető változatát a Microsoft honlapján lehet fellelni.

 

0 Tovább

Letöltendő

blogavatar

Ha találsz egy jó appot, játékot vagy szoftvert, oszd meg velünk is a techbazis@origo.hu címen!

Utolsó kommentek