Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Őrjítő szókereső Androidra

Megdöbbentően kevés magyar játék van a Google Play alkalmazásboltban. Különös öröm volt ezért rátalálni a Szókereső nevű egyszerű puzzle játékra. A program gombnyomásra újabb 3*3-as, 4*4-es és 5*5-ös betűrácsokat generál, amiből a játékosnak kell kimazsolázni a szavakat. Egyenesen és átlósan is ér lépni és kanyarodni sem tilos. Ez valójában nem könnyítés, mert soha nem lehet tudni, hogy egy szó merre folytatódik.

A Szókeresőnek van egy és többjátékos módja is. Az egyjátékos módban csak az idő az ember ellenfele, többjátékos módban az a feladat, hogy azonos betűmátrixból több szót nyerjünk ki. A játék mindig írja segítőkészen, hogy szerinte hány szót rejt a tábla, de szinte lehetetlen mindet megtalálni. Eleve ki hiszi el, hogy egy háromszor három betűs kockában elfér huszonhat szó. Többjátékos módban a többieket kell megelőzni legalább egy rövidke, hárombetűs szóval.

A program nem mindig fogadja el a ragozott alakokat. És míg a Scrabble társasjátéknál lehet vitatkozni a többiekkel, hogy "de az egy szó, isten engem úgy segéljen", a Szókirakó esetében maximum a képernyővel lehet veszekedni. A játszma végén azonban van lehetőség a szólista javítására, és a játék írójának is el lehet küldeni a javaslatokat.

A játék egyaránt jól működik táblagépen és egyszerű okostelefonon is. A tablet annyival jobb, hogy több hely van a képernyőjén becsiszatolni a szavakat.

A játékot egy Samsung Galaxy Note 10.1 táblagépen teszteltük.

1 Tovább

Mit kérdezünk leggyakrabban a mindentudó Google-től?

Csodákra képes a Google, a kereső tud összeadni, kivonni, százalékot számolni. Tudja a választ az élet, a világmindenség meg minden nagy kérdésére. Képes egzotikus mértékegységeket konvertálni. A legjobb funkciója pedig az, hogy megpróbálj kitalálni a többi felhasználó keresései alapján, hogy mit próbálunk megtalálni, és ajánl is keresőszavakat.

A hasznos funkció akkor fordul viccesbe, amikor a leggyakrabban használt magyar kérdőszavakat próbáljuk megetetni a Google-lel.

A leggyakrabban feltett hogyannal kezdődő kérdések arra engednek következtetni, hogy a magyarok nem tudnak csókolózni, és emiatt hajlandóak a Dunának menni. Szerencsére a lista végén található kérdések arra engednek következtetni, hogy van élet - és filmek letöltése - az öngyilkos gondolatok után.

A mi-vel keződő sorban az igazán nagy kérdések dominálnak. Feltűnik ugyan a vörösiszap katasztrófa, illetve a hálózati matatás örök nagy kérdése (mi az IP-címem?), de az már bőven a lényegi rész mögött van: előbb meg kell fejteni mi a szerelem.

Nem mondanék többet: hány éves a kapitány? Érdekes egyébként, hogy még a mindentudó Google sem tudja megmondani, hány naposak vagyunk, viszont ha a Wolfram Alphába beírjuk a születési dátumunk, az azonnal kiszámolja nekünk.

Régen gyanús, hogy az évszámokra maximum a történelem dolgozat végéig emlékszik az ember. (Illetve az adatok helyett folyamatokra fogékony diákok valószínűleg addig sem.) Szerencsére a Wikipédiát bármikor meg lehet kérdezni a világ összes uralkodóházának minden királyáról, profin fogja tudni a választ.

Az eddigiek után már nem meglepő, hogy a meddiges javaslatok is az élet nagy kérdéseit tartalmazzák. Ez érthető is, diákigazolvány matricáért sorban állni a világ legunalmasabb dolgainak egyike, és a bürokrácia útvesztőibe is jó úgy menni, hogy előtte alaposan utánaolvastunk mindennek.

Teljes egészet alkot a miértes javaslatsor is, amiben meglepő módon ismét a magánéleti témák dominálnak. Talán csak a Hurkatöltő zenekar két örökbecsű kérdése hiányzik: 1, miért piros a dízelmozdony, 2, miért sárga az úthenger?

A mikor kérdésben valószínűleg az egész élet benne van születéstől a halálig. (Meg Amerika is.) Az egy kereséssel arrébb még a házasságuk miatt aggódók, párjukat keresők itt már a gyereket tervezgetik. Vagy épp pánikba esnek.

Az utolsó sorról magam sem tudom milyen következtetést vonjak le. Azt, hogy a költészet örök, vagy azt, hogy a diákok továbbra sem szeretnek verselemzést írni irodalom órára. Valószínűleg az utóbbi.

Világnap ügyben már sokkal egyszerűbb dönteni: a Wikipédia, a Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár remek gyűjteménye, és persze a Hírcsárda is közöl világnapokat.

0 Tovább

Letölthető a Microsoft új ingyenes víruskeresője

Innen töltheti le a Security Essentials 2.0-s, magyar nyelvű változatát

 

Komoly sikernek örvend a Microsoft ingyenes víruskeresője, ami nem véletlen, hiszen a cég saját védelmi alkalmazása egyáltalán nem rossz, fő előnye pedig, hogy szép csendben dolgozik, nem bombázza a felhasználót különböző promóciós ajánlatokkal.

 

Az új verzió a korábbinál okos heurisztikus kártevődetektáló motorral rendelkezik: ez az a fajta vírusfelismerési módszer, ami nem mintán, hanem a kód működésének elemzésén alapul.
Ezen kívül a 2.0-s verzió gyorsabb működést, hatékonyabb kártevőeltávolítást, és hálózatról érkező támadások elleni védelmet is kínál már. A Szoftverbázison Windows XP-hez, illetve a Windows Vista/7 32 és 64 bites változatához elérhető verzió is letölthető. A programot csak legális Windowsra lehet telepíteni, kisvállalatoknak szánt, legfeljebb 10 PC-re telepíthető változatát a Microosft honlapján lehet fellelni.

Az új verzió a korábbinál okos heurisztikus kártevődetektáló motorral rendelkezik: ez az a fajta vírusfelismerési módszer, ami nem mintán, hanem a kód működésének elemzésén alapul.

Ezen kívül a 2.0-s verzió gyorsabb működést, hatékonyabb kártevőeltávolítást, és hálózatról érkező támadások elleni védelmet is kínál már. A Szoftverbázison Windows XP-vel, illetve a Windows Vista/7 32 és 64 bites változatával kompatibilis verzió is letölthető. A programot csak legális Windowsra lehet telepíteni, kisvállalatoknak szánt, legfeljebb 10 PC-re telepíthető változatát a Microsoft honlapján lehet fellelni.

 

0 Tovább

Letöltendő

blogavatar

Ha találsz egy jó appot, játékot vagy szoftvert, oszd meg velünk is a techbazis@origo.hu címen!

Utolsó kommentek